Nedjeljno jutro u Gradu bez kartonskog otpada. Gradonačelnik zahvalio ugostiteljima što su poslušali njegovo upozorenje.
vedro
trenutno vrijeme
DUBROVNIK
31.5°C
Vrijeme za 25.06.2026.
25.06.2026. Danas
Max. 29°C Min. 26°C
Vrijeme za 26.06.2026.
26.06.2026. Pet
Max. 30°C Min. 26°C
Vrijeme za 27.06.2026.
27.06.2026. Sub
Max. 32°C Min. 28°C
Dežurna ljekarna
Dežurna ljekarna
Ljekarna Gruž
CHF
CHF
0,921800
GBP
GBP
0,862530
USD
USD
1,140100
Nedjeljno jutro u Gradu bez kartonskog otpada. Gradonačelnik zahvalio ugostiteljima što su poslušali njegovo upozorenje.
28.06.2026 | Vijesti
ZAHVALA UGOSTITELJIMA

Nedjeljno jutro u Gradu bez kartonskog otpada. Gradonačelnik zahvalio ugostiteljima što su poslušali njegovo upozorenje.

Autor: Libero Portal
Foto:
Gradonačelnik Mato Franković u proteklom tjednu nekoliko puta upozorio je ugostitelje kako će im oduzeti javne površine ako nastave ostavljati kartonsku ambalažu na odlagalištima nedjeljom. Danas je slika Grada nešto drugačija.

Počelo je na društvenim mrežama gdje je gradonačelnik Mato Franković napisao kako upozorava sve ugostitelje koji ostavljaju kartonsku ambalažu na odlagalištima nedjeljom, posebno u povijesnoj jezgri, da će Grad Dubrovnik  početi oduzimati javne površine onima koji uporno krše pravila i narušavaju izgled grada.

 

Pred kamerama Libertas televizije najavio je kako će, ako ugostitelji nastave kršiti pravila, a sukladno ugovoru koji ima, oduzeti javne površine svima u povijesnoj jezgri na sedam dana neovisno o tome jesu li krivi ili ne.

 

Danas je presudni dan. Još jedna nedjelja kada kartonskih ambalaža ne bi trebalo biti po ulicama i čini se kako su ugostitelji gradonačelnikove riječi shvatili ozbiljno. Ulice su čišće, a promjenu je primijetioi gradonačelnik koji je ugostitelje pohvalio putem društvenih mreža:

 

"Nedjeljno jutro u Gradu bez kartona. Hvala dubrovačkim ugostiteljima. Kada smo partneri i zajedno brinemo o našem Gradu, nitko nas ni u čemu ne može nadvisiti. Hvala vam!"

 

734101368_10163389036678752_358144571415507349_n.jpg

 

Gradonačelnik je uz tekst priložio i fotografije praznih i čistih ulica. Pitanje je hoće li se ovaj trend nastaviti. U komentarima na objavu neki već upozoravaju na isti problem na drugim lokacijama, no ovo je svakako veliki korak naprijed za čistoću Grada koji danas svakako izgleda urednije.

 

731615020_10163389036408752_1217792813142176686_n.jpg

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Ocijenite članak
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Zatvori
Pošalji