Stanovnici Gradskog kotara Komolac upozoravaju na deponij nastao u sklopu projekta Aglomeracije Dubrovnik
Stanovnici Gradskog kotara Komolac ogorčeni su stanjem na terenu gdje se, kako tvrde, stvara deponij u sklopu radova na projektu Aglomeracije Dubrovnik. Poseban problem predstavljaju uništeni putevi i gomilanje materijala, koje ugrožava stanovnike i njihovu imovinu.
Kako kažu, veliki kamioni svakodnevno prolaze već oštećenim putem kako bi izbacili teret, a to otežava život ne samo stanovnicima, već i vlasnicima maslinika. Mato Balarin, jedan od njih, ističe:
"Put je, kao što vidite, sve raskopano. Do svog OPG-a koji ima 200-250 maslina mogu doći samo helikopterom Hrvatske vojske ili da mi daju tenk, jer toliko su upropastili put od Austro-Ugarske, koji je napravljen prije 150, a možda i više godina, da se više njime ne može proći. Niti mogu zagnojiti masline, niti očistiti masline, niti vatrogasci mogu doći, a ovo je protupožarni put."
Prema njihovim tvrdnjama, dnevno prođe oko 50 kamiona, svaki težak preko 50 tona. Balarin navodi kako je riječ o kamionima punim šute koja se melje i ponovno vraća na teren:
"Taj šut najviše dolazi iz Šumeta, iz Knežice, točnije iz dijela gdje se radovi na putu obavljaju. Oni to melju i opet vraćaju nazad."
Pero Muhoberac upozorava na potencijalnu opasnost:
"Ugroza je zato što je ovog ovdje materijala oko 1000 kubika koji se dovozi iz marine, od Čajkovića pa do Sustjepana, navodno ide sve do Solske baze. Bojimo se da nam se ne dogodi druga Jablanica. Da nam sutra taj materijal ne dođe do kuća."
Stanovnici također upozoravaju da je zbog teških tereta došlo i do pucanja puta, što dodatno otežava situaciju.
Predstavnici Gradskog kotara Komolac tvrde da su upoznati s problemom. Marin Pavlović ističe da su o svemu obavijestili izvođača radova, a situaciju je vidio i direktor Vodovoda Dubrovnik. Ako se stanje ne popravi, stanovnici su spremni podići tužbu protiv izvođača radova zbog protupravnih radnji na privatnim parcelama.