HDZ Župa dubrovačka pozvao je načelnika Marka Miloslavića da u suradnji s investitorom projekta Kupari što prije osigura siguran i nesmetan pješački prolaz od Jadranske magistrale do plaže u Kuparima - Priopćenje prenosimo u cijelosti:
,,Predlažemo načelniku Marku Miloslaviću da, u suradnji s investitorom projekta Kupari, pronađe rješenje kojim će se u što skorijem roku omogućiti nesmetan i siguran prolaz od magistrale do plaže u Kuparima.
Podsjećamo kako je plaža u Kuparima pomorsko dobro te bi trebala ostati dostupna svim građanima.
Svjesni smo da izvođenje radova zahtijeva određene mjere sigurnosti i organizacije gradilišta, no vjerujemo da je moguće pronaći rješenje koje će istodobno omogućiti nesmetano odvijanje radova i pristup plaži.
Također, podsjećamo da se dio prometnica unutar kompleksa nalazi u vlasništvu Općine Župa dubrovačka.
Smatramo kako je korisno da Općina i investitor jasno urede način njihova korištenja tijekom trajanja radova, kako bi sve bilo transparentno i u interesu lokalne zajednice.
Na terenu je vidljivo postavljanje fiksnih ograda, zbog čega smatramo da je važno osigurati i jasno označiti pješačke koridore prema plaži, kao i prolaze za hitne službe. Nedavna intervencija vatrogasaca tijekom gašenja požara pokazala je koliko je važno da pristup u svakom trenutku bude omogućen.
Također, držimo da bi javnosti trebalo predstaviti na koji će se način urediti korištenje općinskih cesta tijekom trajanja radova, uključujući i pitanje odgovarajuće naknade za njihovo korištenje. Općinska imovina ne smije se koristiti bez jasno uređenih uvjeta, ugovora i zaštite interesa Općine Župa dubrovačka. Time bi se otklonile eventualne nedoumice te potvrdilo da se projekt provodi transparentno i u interesu njezinih stanovnika.
Podržavamo realizaciju projekta Kupari i vjerujemo da se uz dobru suradnju Općine i investitora može pronaći rješenje koje će omogućiti nastavak radova, a istodobno očuvati dostupnost pomorskog dobra i uvažiti potrebe stanovnika Župe dubrovačke.''